Jdi na obsah Jdi na menu
 


Naši koníci

17. 2. 2010

 

                                     Dafne

je kobylka českého teplokrevníka narozena 18.5.1999. Původně jsem ji koupila jako společnici pro Bruse do našeho dřívějšího domova. V době, kdy jsem ji viděla poprvé, měla pod sebou ještě hříbátko. Proto jsme stěhování její i Brusovo do tehdejšího Krásného Lesa ponechali na pozdější, vhodnou dobu.

 Dafča je velmi chytrá, hodná a zároveň živá až hyperaktivní. Ikdyž už sama preferuji spíše rekreační ježdění,  respektuji Dafči  "vymoženost" a nenechávám ji jen tak na ježdění. Nesnáší "nedělní" nebo bojácné jezdce, nehodlá se na zádech nosit se začátečníky. Má ráda srozumitelné a jasné pomůcky, potom je to spolehlivý koník za každé situace.

 Přezdívky: Dafíček, Dafča, Kačenka

Obrazek

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

                          Gejzír

 je valach českého teplokrevníka narozen 18.3.1991. Gejzírek se k nám dostal díky mému kamarádu ing. Marku Hanušovi, který se ho ujal a zabezpečil mu tak bezstarostný důchod. Gejzír má pohybové problémy způsobené dlouhotrvající a nadměrnou zátěží. Bohužel mu nebyla včas poskytnuta pomoc a tak nyní potřebuje klid a léky. Bude si tedy užívat pouze a jen zaslouženého důchodu a rozmazlování od nás všech..

Obrazek

 

 

   O Elbrus ovi naleznete detailnější informace přímo v sekci "Brus a já".

 

 

 Prvotřídní péči o kopyta nám už dlouhá léta zajišťuje mistr podkovářského řemesla, zkušený odborník a pořadatel mnoha českých i zahraničních kurzů pro podkováře s různým zaměřením a spolupracující s mnoha veterinárními klinikami u nás i v zahraničí, pan Manfred Schmidt. Velmi si ho vážím nejen jako zkušeného odborníka, ale především jako člověka.

 

  I dr. Tůma  vždy s ochotou přijede, je-li třeba. Naštěstí (ťuk, ťuk) ho několik posledních let potřebujeme jen na očkování...ikdyž Gejzír zřejmě bude potřebovat jeho návštěvy častěji...

 

 

 

Náhledy fotografií ze složky Z koňského světa

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář