Jdi na obsah Jdi na menu
 


Výcvik

O výcviku lze slyšet, vidět i číst mnoho ...a vždy asi bude tato problematika věčným tématem k diskuzím. Možná proto, že každý máme ke koním jiný přístup a jiný názor na koňský svět, možná proto, že mnoho z nás (ruku na srdce) nechce slyšet o jiných postupech či metodách než má po leta zažito anebo naopak, mnoho z těch méně zkušených se momentálně nadchne pro metodu o níž (a ani o jiné toho moc neví) a jen k ní chová sympatie.

 V každém případě - vždy "odnáší" každou zkoušku kterou uděláme, náš kůň. Málokterý "koňák" hledá případný neuspěch ve své práci,,,až příliš často se poukazuje na koně, je to totiž jednodušší. Mohlo by být proto v našem zájmu, aby nám koník rozumněl, a výcvik se nestal pouhým dialogem, ale oboustranným potěšením.

Informace, které na těchto stránkách nacházíte, shrnují část z mých dosavadních zkušeností, poznatků a praxe. Vše, co s koňmi dělám, nedělám pro sebe, ale pro koně. Koně miluji, proto k nim cítím bezmeznou odpovědnost nejen jako majitelka, ale i jezdkyně, příp. cvičitelka. Veškerá má  činnost směřuje k jedinému cíli: rozšířit obzory jezdců, majitelů nebo milovníků koní, podnítit je v přemýšlení o zacházení se svým koněm a přispět tak k jejich lepšímu vzájemnému porozumnění. Přála bych si, aby ještě hodně lidí bralo svého koně lépe, než tomu je. Zkrátka jako svého rovnocenného partnera a skutečného přítele.

 

Rubriky

Lonžovací postroje

Příspěvků: 1

Udidla

Příspěvků: 1

Něco o lonžování

Příspěvků: 1

Práce ze země

Příspěvků: 3

Kruhová ohrada

Příspěvků: 2

Gogue

Příspěvků: 1

Gumy - tzv. pružný chambon

Příspěvků: 1

Chambon

Příspěvků: 1

Vyvazovací otěže

Příspěvků: 1